עמותות והון שחור

מגמה חדשה במס הכנסה: במהלך שנת 2014 – 2015 יחקרו במס הכנסה גם המתרימים החרדים.

משרד האוצר קבע יעד אסטרטגי לשנת 2014 ו- 2015 במסגרתו תשקיע רשות המיסים במלחמה בהון השחור. אלא שכעת, מתברר כי ברשות המיסים מתכוננים לבדוק גם את המתרימים ומגייסי התרומות החרדים.

בחודש האחרון, קבע משרד האוצר יעד אסטרטגי לשנים 2014 ו- 2015, במסגרתו תשקיע רשות המיסים את עיקר כוחה במלחמתה בהון השחור.

הרשות תקבל אמצעים וגיבוי למהלכי חקיקה, שיסייעו במאבק החשוב שאמור להתפקד בעיקר בארגוני הפשיעה, מלביני ההון ומעלימי המס הגדולים, אלא שכעת מתברר כי לצד כל אלו מתכוונים ברשות המיסים להסתער גם על המתרימים ה "שנוררים" ומגייסי התרומות החרדים אשר מביעים חשש כבד לעתידם הכלכלי ועתיד העמותות שבשבילם הםמגייסים תרומות.

בראיון לעיתון הכלכלי "דה מרקר", מצהיר מנהל רשות המיסים עו"ד רו"ח משה אשר, על התוכנית למלחמה בהון השחור שלדבריו גדל מאוד בשנים האחרונות במדינת ישראל.

בין היתר, אומר אשר , כי קח אדם שנוסע 10 פעמים בשנה לחו"ל ורשום אצלנו כמי שמשתכר שכר מינימום, או אדם שבבעלותו כמה דירות לא מדווח על הכנסת משכר דירה, ולפי הדיווחים שכרו נמוך משכר מינימום, זה נראה הגיוני ?

אשר מדגיש בשיחה, כי אנשי רשות המיסים פועלים להרחבת רשת המדווחים לרשות המיסים. באמצעות המאגרים שלנו, אנו מאתרים אנשים שלאור הפוטנציאל שלהם היו צריכים להגיש דו"ח שנתי ולא הגישו.

אנו עושים לאחרונה חיתוכים והצלבות של כל מיני פרמטרים ומגלים עשרת אלפי מקרים של חשש להעלמות מס. על כל המקרים הללו יש מעבר ובדיקה אנושית ולאחר מכן תבוא דרישהלהגשת דו"ח שנתי.

אנשים ומנהלי עמותות, יתחילו לקבל בזמן הקרוב מכתבים להגשת דו"ח שנתי ונגבה מיסים שלא שולמו במשך שנים, כך אשר, מנהל רשות המיסים.

למעשה, ניתן להמשיך באותה פעילות לגיוס כספים ללא חשש, אם בונים את מערכות הדיווח בצורה חוקית נכונה ונבונה. לאחרונה טיפל משרדנו במספר מקרים כאלו בהצלחה רבה. כמובן שכל מקרה לגופו, אך כמעט תמיד ניתן למצוא פיתרון לבעיה.
למעלה

פנו עוד היום לקבלת יעוץ מקצועי

 

 

המרכז לניהול עמותות

ּ