המרכז לניהול עמותות

כיצד תקבל מהבנק הלוואות כעמותה ומה הבנק ידרוש ממך כדי לתת אשראי?
 
 
סדרת המאמרים הבאה אשר תעסוק בכיצד חושב הבנק, כיצד הוא מסתכל על דברים, כיצד הוא מקבל החלטות וכיצד תוכל בסופו של דבר כמנהל עמותה , לצאת נשכר ולקבל אשראי מהבנק- תופץ באופן סדיר בשבועות הקרובים.
למרות שכולכם כאמור מנהלים עמותות, הבנק מתייחס אליכם כעסק לכל דבר ובהרבה מאוד מקרים, עסק שלא מתפקד נכון באופן כלכלי. 
קיימים הבדלי גישות מהותיים, בהסתכלות של בנקאי למנהל עמותה. 
להלן אביא מספר דוגמאות לכוונתי:
בנקאי, מחפש יציבות בחייו. הוא מסתכל על כלל הדברים הקורים בעולם מנקודת מבט יציבה מה נכנס באופן וודאי לחשבון הבנק, מה ההכנסות הקבועות היציבות והוודאיות וכן הלאה.
לעומתו, מנהל עמותה מתמודד כל יום במהלך כל השנה עם שינויים וחוסר וודאות בחייו. כך הוא אינו יודע אף פעם מתי תגיע תרומה, מתי יכנס כסף מהמתקצב, מתי הנהנים משירותי העמותה יפרעו את חובם לעמותה וכן הלאה.
מערכת הלחצים המופעלת על הבנקאי היא מערכת קפדנית אשר עוקבים אחריה מנהלי המרחב, המחוז וכן הלאה. כל חריגה בחשבון הבנק מקפיצה לא רק את מנהל הסניף והפקיד מולו עובד מנהל העמותה, אלא באופן כללי את מנהלי המרחב. החשבון עולה על דו"חות סטטיסטיים אצל אנשים שונים במקומות רחוקים פיזית מסניף הבנק בו מתנהל חשבון העמותה, ובסופו של יום גם בדו"חותיו של בנק ישראל אשר את תפקידו נסביר במאמרים הבאים. מה שאומר שהלחץ המופעל על מנהל הסניף בו מתנהל חשבון העמותה הינו לחץ אדיר.
מנגד, מנהל העמותה , מחזיק בציפיות גבוהות מהבנק שלו. כך לדוגמא הוא מצפה שהבנק יכבד צ´קים שהוא נתן אף אם יש חריגה בחשבון ושהבנק יבין את מצבו ואת המציאות הנוראית בה נמצאות עמותות וכן את חוסר הוודאות שבחייהם ויכבד את כל ההורדות, הוא מצפה שפקידי הבנק לא יתקשרו אליו, לא ילחיצו אותו ולא יעשו שום דבר שיפגע בו. 
מתוקף כל מה שכתבנו עד כה, עולה כנגזרת ישירה כי התקשורת הבינאישית בניהול משא ומתן מול הבנק הינה זו אשר תקבע בסופו של יום עד כמה סניף הבנק שלכם ילך לקראתכם וייתן לכם, או מנגד יפעל על מנת לצמצמם את הפעילות בחשבונכם במטרה להפחית את מסגרות האשראי ולהפוך את חשבונכם לחשבון מוגבל. 
כידוע, בעניין זה, התקשורת אשר מנהל העמותה מקיים עם סניף הבנק היא לא עם התאגיד עצמו, אלא עם האנשים שנמצאים בו. ולכן אחד הדברים החשובים ביותר בעניין זה הוא להבין כי כימיה טובה ותקשורת נכונה עם מנהלי סניף הבנק והפקידים, היא אשר נותנת משקל מכריע וחשוב בקשר בין הבנק לבין העמותה. 
במסגרת תקשורת זו חשוב מאוד לבנות אמון הדדי, ובכלל זה אסור בשום אופן להפתיע את פקידי הבנק בחריגות בלתי צפויות או בדברים אחרים.
בנקאים לא אוהבת הפתעות!
יש לעבוד מולם בשקיפות מלאה, להסביר להם מה אנו מתכננים לעשות, ולהראות ניירת ומסמכים כפי הנדרש.
במסגרת ניהול תקשורת נכונה, יש לנהל משא ומתן מעמדת כוח ולא מעמדת נחיתות מול הבנק. הכוונה לא לבוא בגישה תובענית ולדבר לבנקאי באופן מפחיד, אלא עמדת כוח הכוונה להפגין שליטה במצב, להראות נכסים, בטחונות ככל שקיימים, הישגים וכד´. דברים אלה יקנו את ליבו של הבנקאי. 
אם אמרנו קודם שאנו מסתכלים על הבנק מזווית ראיה של מנהלי העמותה, אלו הדברים שבסופו של יום יגרמו לכך שהבנקאי יבין את צרכי העמותה מבחינה פיננסית.
בנקאים כפי הידוע הם גם אנשים ולכן מאוד מומלץ לעבוד מול בנקאי נוח וגמיש.

העמותה מזווית הראייה של הבנקאי:
 
הבנקאי מעוניין לראות את שליטת מנהלי העמותה, שידברו במספרים ספציפיים או בתאריכים ספציפיים ולא ישלחו לכל עבר האשמות כלליות אשר מסבירות את המצב בו נמצאת העמותה.
משכך, חייבת העמותה להפגין שליטה מלאה בניהול הפיננסי והנתונים. הבנק מצפה שניהול חשבון הבנק של העמותה יתנהל ע"פ תזרים ולא ע"פ תחושות בטן וכתיבות צ´קים ספונטאניות. 
הבנק מעוניין לראות חוסן פיננסי של העמותה, ואף ובעיקר חוסן פיננסי של הבעלים/האנשים אשר מורשים לחתום בשם העמותה, אותם באותיות הקטנות מחתים הבנק על ערבות אישית על חשבון העמותה ברוב המקרים בהם נתקלתי. 
יש להראות לבנקאי מה כושר ההחזר של העמותה, וכן צמיחה מבוקרת של הפעילות הכלכלית של העמותה, מכיוון שחשבון הבנק של העמותה הינו במידה מסוימת הראי של התנהלות העמותה.

ניהול עמותות
ניהול עמותות
הירשם להרצאה הבאה
1599-501-888 
רשם העמותות ייעוץ לעמותות
רישום עמותה הכנה לביקורת בעמותה
תקנון העמותה הנהלת חשבונות
אישור ניהול תקין רואה חשבון לעמותה
סעיף 46 ייעוץ מס לעמותות
פירוק העמותה מדריך ניהול עמותה
חוק העמותות אבחון עמותה אונליין
חדשות ועדכונים על ניהול עמותות
רשם העמותות
                          שפורסמו לאחרונה
 רשם העמותות
 רישום גני ילדים כתאגידים
 העסקת עובדים ותשלום משכורות בעמותות
 עסקאות עם צדדים קשורים בעמותות
 חלוקת מלגות על ידי עמותות
 הכללים החלים על וועדת הביקורת בעמותה
 הגשת המסמכים לקבלת אישור ניהול תקין
 החזר הוצאות לקידום מטרות העמותה
 קבלת תרומות לעמותה ללא הסתבכות
 העברת כספים או נכסים בין עמותות
 החזר תקציב העמותה למשרדי הממשלה
 פעילות העמותה במסגרת המטרות המאושרות בלבד
 נכסים בעמותה – אופן הרישום ברשויות
 שכר חברי ועד העמותה
 שימוש באמצעי תשלום בעמותה
 איסור העברת כספים בין עמותות
 תמיכת הממשלה בעמותות
 ניהול עמותה המפעילה בית כנסת
 התמודדות העמותה עם הבנקים
 איך תעבור את הביקורת בשלום
 ניהול נכון של עמותה – מלכ"רים על הכוונת
 תיקון 10 לחוק העמותות
 גיוס תרומות לעמותה
 אחריות נושאי משרה בעמותה
 ההצלחה בגיוס תרומות לעמותה שלך
 


כתובת למשלוח דואר : ת.ד- 446 נתיבות   טלפון: 1599-501-888   פקס: 08-9942058   centeramutot@gmail.com

Blacknet.co.il - בניית אתרים
--