המרכז לניהול עמותות

עמותות והון שחור

בס"ד

מגמה חדשה במס הכנסה: במהלך שנת 2014 – 2015 יחקרו במס הכנסה גם המתרימים החרדים.

 

משרד האוצר קבע יעד אסטרטגי לשנת 2014 ו- 2015 במסגרתו תשקיע רשות המיסים במלחמה בהון השחור. אלא שכעת, מתברר כי ברשות המיסים מתכוננים לבדוק גם את המתרימים ומגייסי התרומות החרדים.

 

 

בחודש האחרון,  קבע משרד האוצר יעד אסטרטגי לשנים 2014 ו- 2015, במסגרתו תשקיע רשות המיסים את עיקר כוחה במלחמתה בהון השחור.

הרשות תקבל אמצעים וגיבוי למהלכי חקיקה, שיסייעו במאבק החשוב שאמור להתפקד בעיקר בארגוני הפשיעה, מלביני ההון ומעלימי המס הגדולים, אלא  שכעת מתברר כי לצד כל אלו מתכוונים ברשות המיסים להסתער גם על המתרימים ה "שנוררים" ומגייסי התרומות החרדים אשר מביעים חשש כבד לעתידם הכלכלי ועתיד העמותות שבשבילם הם מגייסים תרומות.

בראיון לעיתון הכלכלי "דה מרקר", מצהיר מנהל רשות המיסים עו"ד רו"ח משה אשר, על התוכנית למלחמה בהון השחור שלדבריו גדל מאוד בשנים האחרונות במדינת ישראל.

בין היתר, אומר אשר , כי קח אדם שנוסע 10 פעמים בשנה לחו"ל ורשום אצלנו כמי שמשתכר שכר מינימום, או אדם שבבעלותו כמה דירות לא מדווח על הכנסת משכר דירה, ולפי הדיווחים שכרו נמוך משכר מינימום, זה נראה הגיוני ?

אשר מדגיש בשיחה, כי אנשי רשות המיסים פועלים להרחבת רשת המדווחים לרשות המיסים. באמצעות המאגרים שלנו, אנו מאתרים אנשים שלאור הפוטנציאל שלהם היו צריכים להגיש דו"ח שנתי ולא הגישו.

אנו עושים לאחרונה חיתוכים והצלבות של כל מיני פרמטרים ומגלים עשרת אלפי מקרים של חשש להעלמות מס. על כל המקרים הללו יש מעבר ובדיקה אנושית ולאחר מכן תבוא דרישה להגשת דו"ח שנתי.

אנשים ומנהלי עמותות, יתחילו לקבל בזמן הקרוב מכתבים להגשת דו"ח שנתי ונגבה מיסים שלא שולמו במשך שנים, כך אשר, מנהל רשות המיסים.

למעשה, ניתן להמשיך באותה פעילות לגיוס כספים ללא חשש, אם בונים את מערכות הדיווח בצורה חוקית נכונה ונבונה. לאחרונה טיפל משרדנו במספר מקרים כאלו בהצלחה רבה. כמובן שכל מקרה לגופו, אך כמעט תמיד ניתן למצוא פיתרון לבעיה.

ניהול עמותות
ניהול עמותות
הירשם להרצאה הבאה
1599-501-888 
רשם העמותות ייעוץ לעמותות
רישום עמותה
תקנון העמותה הנהלת חשבונות
אישור ניהול תקין רואה חשבון לעמותה
סעיף 46 ייעוץ מס לעמותות
פירוק העמותה מדריך ניהול עמותה
חוק העמותות אבחון עמותה אונליין
חדשות ועדכונים על ניהול עמותות
רשם העמותות
                          שפורסמו לאחרונה


כתובת למשלוח דואר : ת.ד- 446 נתיבות   טלפון: 1599-501-888   פקס: 08-9942058   centeramutot@gmail.com

Blacknet.co.il - בניית אתרים
--