סעיף 46 | חוק העמותות | אישור 46 לפקודת מס הכנסה

סעיף 46
  סיוע לעמותות בקבלת אישור 46 א לפקודת מס הכנסה
לצורך הגדלת היקף התרומות מבעלי העסקים.

שאלות או פרטים נוספים
אנחנו לרשותכם בכל שאלה.
חסכו זמן יקר ובררו פרטים באתר
.

גייס יותר תרומות לעמותה שלך.
אנשים ועסקים רבים, מחליטים לתרום מכספם לעמותות. זה חלק ממה שמניע את הגלגל ומאפשר לעמותות להמשיך ולבצע את עבודתם נאמנה. מערכת הגומלין בין העמותות לתורמים עסקיים, מאפשרת את קיומה של העמותה ואת קידום מטרותיה. איך עושים זאת הכי נכון מבחינה מיסוי ומה חשוב לדעת, הכול לפניכם.

עמותה מוגדרת כקבוצת אנשים שהתאגדו יחד, על מנת לקדם אג´נדה מסוימת. על מנת שעמותה תיחשב כלגיטימית, עליה להירשם אצל רשם העמותות ולהגיש תקנון המפרט את אופי, מטרות וניהול העמותה באופן שוטף, כאשר כל עניינה חייב להיעשות למען קידום מטרותיה וללא מטרות רווח (מלכ"ר ).

קיומן של עמותות חשוב וחיוני בכל חברה מתוקנת, לא רק על מנת להעלות על סדר היום הציבורי נושאים חברתיים או סביבתיים, אלא גם על מנת להבטיח התייחסות לנושאי שוליים ולהבטיח קידום ומודעות ציבורית ופוליטית של מטרות אשר אינן בעלות אינטרס.

הכנסותיה של העמותה הפועלת

על מנת שעמותות יוכלו להמשיך לפעול ולבצע עבודתן נאמנה, הן חייבות מקורות הכנסה אשר יסייעו בפעילות שוטפת ובקידום ענייני העמותה בשיח הציבורי. הכנסותיה של העמותה מגיעים ממקורות שונים, כמו מימון ציבורי – מענקים מטעם הממשלה שניתנים לעמותות אשר מגישות בקשת תמיכה ועומדות בקריטריונים הקבועים בחוק. הכנסות שוטפות של העמותה מפעילויות חיצוניות ופנימיות שהיא עצמה יוזמת ומקדמת וכמובן תרומות מאנשים פרטיים ובעלי עסקים, אשר שותפים לעקרונות הבסיסיים של אותה עמותה.

סעיף 46 לפקודת מס הכנסה - מה חשוב לדעת:

  • תרומה לעמותה מעניקה לתורם זיכוי ממס הכנסה בסך 35% מגובה התרומה. על מנת שבעל עסק או שכיר יוכל להזדכות במס על תרומתו, חייבת העמותה באישור 46 א לפקודת מס הכנסה.
  • אישור 46 א לפקודת מס הכנסה אינו אישור אשר ניתן אוטומטית לכל עמותה. לסעיף זה דרישות ספציפיות אשר על העמותה לעמוד בהן, בהתאם לניהול תקין וחוקי מס הכנסה כנהוגים בחוק.
  •  ההליך הנדרש לקבלת אישור על ניהול תקין אינו זהה לדרישות לקבלת אישור 46 א לפקודת מס הכנסה 

קיומו של אישור מסוג זה, מאפשר לעמותה לגייס תורמים רבים יותר מהמגזר העסקי. בדרך זו זוכים העסקים לגמול כפול, הן בקידום מטרות חברתיות קרובות לליבן והן בצורת גמול זיכוי במס. זו הסיבה שתורמים רבים, בעיקר גופים וחברות גדלות, מתנים את תרומתן בנוכחותו של התר זה. השגת אישור 46 א לפקודת מס הכנסה מחייבת מעמותה להכיר את הקריטריונים השונים , להציג מידע ומסמכים רלוונטיים ולפעול במסגרת החוק. על מנת להתנהל כשורה למול הליכים אילו. מומלץ לקבל ייעוץ והכוונה ומגוף המעניק שירותי ייעוץ לעמותות הבקיא בסעיפים הקטנים

המרכז לניהול עמותות הוביל עמותות רבות להשיג אישור 46 א לפקודת מס הכנסה, והן נהנות מגדילה משמעותית בכמות בעלי העסקים שתורמים להן. אם חשוב לך להגדיל את כמות התרומות לעמותה שלך ולשפר את תזרים המזומנים בעמותה, פנה אלינו ואנו נשמח לסייע גם לך לקבל סעיף 46 לעמותה שלך.


ניהול עמותות
ניהול עמותות
הירשם להרצאה הבאה
1599-501-888 
רשם העמותות ייעוץ לעמותות
רישום עמותה
תקנון העמותה הנהלת חשבונות
אישור ניהול תקין רואה חשבון לעמותה
סעיף 46 ייעוץ מס לעמותות
פירוק העמותה מדריך ניהול עמותה
חוק העמותות אבחון עמותה אונליין
חדשות ועדכונים על ניהול עמותות
רשם העמותות
                          שפורסמו לאחרונה


כתובת למשלוח דואר : ת.ד- 446 נתיבות   טלפון: 1599-501-888   פקס: 08-9942058   centeramutot@gmail.com

Blacknet.co.il - בניית אתרים
--